Jsem aktivní

Kategorie: Nezařazené
Jsem aktivní

Zdravé srdce

Vitamín K2 přispívá ke správné činnosti kardiovaskulárního systému. Ve stravě ho ale nedokážeme přijmout dostatek,  a proto bychom ho měli tělu zajistit alespoň ve formě doplňků stravy. Jak v našem těle funguje tento vitamín, který se stal předmětem zkoumání posledního desetiletí? Jeho hlavní funkcí je zajistit pohyb vápníku v těle a to tak, že podporuje jeho ukládání v kostech a zubech, kde je potřebný a odstraňuje ho z míst, kde ho nechceme, jako například z tepen. Průchodné a zdravé tepny jsou tak zárukou, že srdce bude dostatečně  okysličené a zásobené krví. Ideální je užívat vitamín K2 v trojkombinaci spolu s vitamínem D3vápníkem OVOVITAL®.

Pružné cévy

Člověk trpící aterosklerózou nosí v sobě jakousi časovanou bombu. Důsledkem zúžení cév se totiž nedostatečně překrvují orgány, ke kterým tyto cévy vedou, a je pouze otázkou času, kdy tento stav vyústí v srdeční či mozkovou příhodu. Výjimečná není ani ischemická choroba dolních končetin či skleróza. Lékaři se domnívají, že díky vitamínu K2 můžete udržet své cévy v kondici. Jeho úlohou je totiž nasměřovat vápník v těle právě tam, kde je potřebný, tedy do kostí a zubů a naopak odstranit ho z míst, kde není pro tělo prospěšný, to znamená z cév. Získat vitamín K2 ze stravy v dostatečném množství je prakticky nemožné, proto je vhodné užívat ho ve formě doplňků stravy, ideálně v kombinaci vápník  OVOVITAL®a vitamín K2 + vitamín D3.

Silné svaly

Pro svaly je v první řadě důležitý pohyb a přiměřená zátěž. Nesvědčí jim přílišné přetěžování při sportovaní, ale ani pasivní způsob života. Pokud máme totiž málo pohybu a ráno se rozeběhneme na autobus, svaly mohou bolestivě zareagovat. Jak se dopracovat k silným a pevným  svalům? Kromě přiměřeného cvičení je pro svaly mimořádně důležitý pravidelný přísun vitamínu D3. Ten můžeme získat ze slunečního záření, stravy, anebo v podobě doplňků stravy. Ve svalech funguje vitamín D3 dvojím způsobem – dokáže ovlivnit jejich růst a zvyšováním hladiny vápníku je aktivuje. Již během nitroděložního vývoje dokážeme podpořit  kvalitu svalů dítěte tím, že v těhotenství zvýšíme přísun vitamínu D3. Mladí lidé, kteří mají silné svaly, jsou navíc méně náchylní k pádům a zlomeninám ve stáří. Vitamín D3 je zapotřebí doplňovat nejen v zimních měsících, kdy není dostatek slunečních paprsků, ale po celý rok, protože 60 % lidí má nízkou hladinu vitamínu D3 v krvi.